KONST / Litografier / Färglitografi 14103217
nr 1410 3217
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 18/42, daterad 1990. Bildmått: 44x62cm, yttermått inklusive ram: 62x80cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 augusti 2021
kl 18:34:44
9/8 17:55:01
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko